۳ روش تضمینی افزایش فروش کسب و کارهای سنتی اصفهان

3 روش تضمینی افزایش فروش کسب و کارهای سنتی

اصفهان، شهری با تاریخ و فرهنگ بسیار غنی در ایران است که به عنوان یکی از مراکز فرهنگی، تاریخی و اقتصادی کشور شناخته می‌شود. این شهر از دیرباز به عنوان یکی از مهم‌ترین مراکز تجاری و صنعتی کشور بوده است و امروزه نیز بسیاری از کسب و کارهای سنتی و رایج در اصفهان وجود دارند که بخش قابل توجهی از فعالیت‌های اقتصادی شهر را تشکیل می‌دهند.

پول تو سایته!

در اصفهان، می‌توان کسب و کارهای سنتی مختلفی را مشاهده کرد. برخی از آن‌ها شامل فروشگاه‌های قدیمی با کالاهای دست ساز و سنتی مانند قالی، سفال، سنگ‌نبشته و صنایع دستی هستند. همچنین، بازارها و بازارچه‌های سنتی در اصفهان معروفند که محلی برای خرید محصولات محلی، غذاهای سنتی و سوغات است.

در شهرهای اطراف اصفهان نیز می‌توان کسب و کارهای سنتی و رایج مشابهی را مشاهده کرد. به عنوان مثال، در شهر نجف آباد معروف به مرکز صنایع دستی و فرش بافی است، که میزان قابل توجهی از فعالیت‌های اقتصادی را در این زمینه دارد. همچنین، در شهر کاشان نیز می‌توان کارگاه‌ها و کسب و کارهای سنتی مختلفی را در زمینه گلاب‌گیری مشاهده کرد.

اما مشکلی که وجود دارد این که وقتی به بازارهای سنتی اصفهان مراجعه می‌کنیم اکثر مغازه‌ها خالی از مشتری است. در حالیکه این مغازه‌ها پتانسیل بالایی در فروش فوق‌العاد دارند.

چرا مشتریان کسب و کارهای سنتی در اصفهان کاهش یافته؟

کاهش تعداد مشتریان در کسب و کارهای سنتی در اصفهان یک واقعیت است که ممکن است به عوامل مختلفی برگردد. یکی از عوامل اصلی کاهش تعداد مشتریان، تغییر در الگوی زندگی و ترجیحات مردم است.

با گسترش شهرنشینی و رشد شهر اصفهان، میدان نقش جهان که عمده محصولات سنتی در آنجا عرضه می‌شود دیگر به عنوان یکی از مراکز اصلی خرید برای مردم شهر محسوب نمی‌شود. به همین دلیل، بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند به مراکز خرید مدرن رفته و از خدمات و محصولات متنوع و جذاب آنجا بهره‌مند شوند.

از جمله دلایل عمده این کاهش فروش می‌توان به ترافیک زیاد و خسته‌کننده اصفهان اشاره کرد. برای مثال اگر کسی از نجف آباد یا حتی داخل خود اصفهان یک کالای سنتی خرید کند، باید حداقل نصف روز وقت بگذارد تا بتواند به بازار سنتی اصفهان دسترسی پیدا کند.

اما راه حل چیست؟

۳ راز موفقیت کسب و کارهای سنتی در اصفهان

کسب و کارهای سنتی دیگر باید چالش‌های مردم را شناسایی کنند و برای افزایش فروش خود دست به کار شوند.

۱- فروش اینترنتی خود را آغاز کنید

3 روش تضمینی افزایش فروش

الان دیگر همه سرشان در گوشی موبایل است. فروش اینترنتی یکی از راه‌های اصلی و مؤثر برای کسب و کارهای سنتی در اصفهان است که می‌تواند به افزایش فروش و دسترسی به مشتریان جدید کمک کند. با فعالیت در فضای آنلاین، کسب و کارها می‌توانند محصولات خود را به صورت ۲۴/۷ در دسترس مشتریان قرار دهند و به تعداد بیشتری از افراد دسترسی بدهند.

در زیر، به توضیح برخی از دلایل اهمیت و فواید فروش اینترنتی برای کسب و کارهای سنتی در اصفهان می‌پردازیم:

 1. دسترسی به بازار بین‌المللی: با فروش اینترنتی، کسب و کارهای سنتی در اصفهان نه تنها می‌توانند به راحتی به سراسر ایران بفروشند، بلکه به بازارهای بین‌المللی دسترسی پیدا و محصولات خود را به مشتریان خارج از کشور نیز عرضه کنند، که این امر می‌تواند منجر به انفجار افزایش فروش و درآمد شود.
 2. کاهش هزینه‌ها: فروش اینترنتی می‌تواند به کاهش هزینه‌های عملیاتی مرتبط با فروش و بازاریابی کمک کند. به عنوان مثال، نیازی به اجاره فضای فروش، پرداخت حقوق پرسنل فروش و هزینه‌های مرتبط با نگهداری فروشگاه نخواهد بود.
 3. افزایش رقابت‌پذیری: با فروش اینترنتی، کسب و کارهای سنتی می‌توانند با رقبای خود در بازار اصفهان رقابت کنند و در مقابل تغییرات سریع بازار، رقابت‌پذیری خود را افزایش دهند.
 4. ارائه محصولات متنوع: فروش اینترنتی به کسب و کارهای سنتی امکان می‌دهد محصولات و خدمات متنوع‌تری را به مشتریان خود ارائه کنند و در نتیجه بازار هدف خود را گسترش دهند.
 5. ایجاد تجربه خرید آسان: با فروش اینترنتی، مشتریان می‌توانند به راحتی و در هر زمانی که می‌خواهند، به محصولات و خدمات مورد نیاز خود دسترسی پیدا کنند، که این امر می‌تواند تجربه خرید آن‌ها را بهبود بخشد و به وفاداری آن‌ها نسبت به برند کمک کند.

فروش اینترنتی را چگونه شروع کنیم؟

فروش اینترنتی در ایران اغلب به دو صورت است: ۱- وبسایت حرفه‌ای ۲- آنلاین شاپ اینستاگرام و تلگرام

اما طراحی سایت در مقابل پیج اینستاگرام گزینه محبوب همه کسب و کارهاست. چراکه کسی که دنبال محصولی باشد، در گوگل جستجو می‌کند و نه اینستاگرام. از آن گذشته، از آنجا که ساخت یک صفحه اینستاگرام بیشتر از ۲ دقیقه زمان نمی‌برد، هر کسی به راحتی می‌تواند ایجاد کند. به همین دلیل فضای کلاه‌برداری در اینستاگرام رواج یافته و اعتمادسازی در آنجا کاری دشوار است. برای مشاهده نمونه، به صفحه نمونه سایت‌های حرفه‌ای مراجعه کنید. برای جزئیات بیشتر با پرشیا وب تماس بگیرید.

۲- تجربه خرید مشتریان را بهبود ببخشید

3 روش تضمینی افزایش فروش

برای بهبود تجربه خرید مشتریان در کسب و کارهای سنتی، می‌توانید اقدامات مختلفی انجام دهید:

 1. ارائه خدمات و محصولات با کیفیت: اصلی‌ترین عامل در بهبود تجربه مشتری، ارائه محصولات و خدمات با کیفیت و استاندارد است. مطمئن شوید که محصولات شما از نظر کیفیت، قیمت، و خدمات پس از فروش، انتظارات مشتریان را برآورده می‌کنند.
 2. ایجاد فضای فیزیکی دلنشین: بهبود تجربه مشتری با ایجاد فضای دلنشین، تمیز و مرتب، و با استفاده از نورپردازی مناسب و دکوراسیون جذاب، میسر می‌شود. اگر سعی کنید فضای مغازه را همچون کالاهای سنتی، در حالت سنتی قرار دهید مشتریان حس خوبی پیدا می‌کنند.
 3. ساده‌سازی فرآیندهای خرید: ساده‌سازی و بهینه‌سازی فرآیندهای خرید، از جمله فرآیند ثبت سفارش، پرداخت، و ارسال محصول، می‌تواند تجربه خرید را برای مشتریان شما بهبود بخشد. برای مثال حتی اگر تلفنی هم می‌توانید سفارش بگیرید این کار را انجام دهید و به مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی پیدا می‌کنید.
 4. پاسخگویی با صبر و حوصله: مشتریان از فروشنده‌های بداخلاق و بدون صبر فراری‌اند و حتی به دیگران هم توصیه می‌کنند که خرید نکنند. اما فروشندگان صبور با یک پاسخگویی عالی، یک تجربه خرید عالی هم به مشتری ارائه می‌کنند.

اگر یک سایت حرفه‌ای داشته باشید و با تجربه حرفه‌ای ادغام کنید که دیگر نور علی نور می‌شود!

۳- یک هدیه رایگان به مشتریان بدهید

ارائه یک هدیه رایگان هر چند کوچک می‌تواند مشتریان جدید را به کسب و کار شما جلب کند. این اقدام می‌تواند به افزایش آگاهی از برند شما و جذب مشتریان جدید کمک کند.

شما در واقع با این کار احساس ارزشمند بودن را در آن‌ها ایجاد می‌کنید و باعث افزایش وفاداری آن‌ها به برند شما شود.

3 روش تضمینی افزایش فروش

چرا باید این کار را بکنید؟

تبلیغات حرف اول را در برندینگ و افزایش فروش می‌زند. ما در این مقاله تبلیغات را به عنوان یک روش افزایش فروش بیان نکردیم، بلکه یکی از بهترین روش‌های تبلیغاتی کم‌هزینه را بشما گفتیم که نتیجه می‌دهد. زیرا مشتریان به احتمال زیاد از تجربه خود با هدیه به دیگران می‌گویند و افراد دیگر را به خرید از شما تشویق کنند.

حتی اگر بتوانید یک بطری آب کوچک هم بدهید می‌تواند باعث افزایش رضایت شود. چراکه آب خنک باعث باز شدن ذهن می‌شود.

جمع‌بندی

برای افزایش فروش کسب و کارهای سنتی در اصفهان، ابتدا باید به دلایل کاهش مشتریان توجه کرد. افت کمبود مشتریان ممکن است به دلیل عدم استفاده از فناوری‌های روز و عدم ارائه تجربه خرید مطلوب باشد. برای افزایش فروش، می‌توانید از روش‌های مختلف استفاده کنید:

 1. فروش اینترنتی خود را آغاز کنید: ایجاد یک فروشگاه آنلاین می‌تواند به شما کمک کند تا به مشتریان جدید دسترسی پیدا کنید و بازار خود را گسترش دهید.
 2. تجربه خرید مشتریان را بهبود ببخشید: ارائه تجربه خرید مثبت و ارزشمند می‌تواند به وفاداری مشتریان کمک کند و آن‌ها را به خریدهای تکراری تشویق کند.
 3. یک هدیه رایگان به مشتریان بدهید: ارائه یک هدیه رایگان به مشتریان می‌تواند به جذب مشتریان جدید، افزایش فروش و ارتقای تجربه خرید کمک کند.

طراحی یک وبسایت حرفه‌ای که فروش کسب و کار را متحول ارتقا دهد، همراه با ارائه تجربه خرید منحصر به فرد و ارائه هدایای جذاب به مشتریان، می‌تواند بهترین راه برای افزایش فروش کسب و کارهای سنتی در اصفهان باشد.

کلیت افزایش فروش در حال حاضر در همین ۳ مورد خلاصه می‌شود که در مطالب بعدی در مورد هر یک توضیحات مفصلی ارائه خواهیم داد.

یکی از خدمات حرفه‌ای پرشیا وب طراحی سایت است که در کنار آن کسب و کار شما در گوگل مپ نیز ثبت می‌کند.

لطفاً امتیاز دهید
اینستاگرام پرشیا وب

اشتراک‌گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *

ارسال نظر

تمامی حقوق محفوظ است