با این ۸ دعا، مشتری‌هایتان صف می‌کشند!

دعای افزایش رزق و روزی و درآمد مغازه

در دنیای کسب و کار، ما هر روز با فرصت‌ها و چالش‌های جدیدی روبرو می‌شویم. افزایش رزق و روزی به عنوان یک هدف مهم برای هر کارآفرین و بازاریاب در نظر گرفته می‌شود. اکثر کاربران در فضاهای مختلف ممکن است با موضوع دعای رزق و روزی مغازه و افزایش مشتری بر خورده باشند. ما در این مقاله از پرشیا وب قصد داریم تا این موضوع را به طور مفصل بررسی کنیم.

پول تو سایته!

منظور از دعای افزایش رزق و روزی و مشتری چیست؟

دعای افزایش رزق و روزی و مشتری به دعاهایی اشاره می‌کند که افراد برای خواسته‌های مربوط به روزی و رزق‌شان از خدا می‌خوانند. این دعاها معمولاً شامل امید برای افزایش رزق، بهبود وضعیت اقتصادی، جذب مشتریان بیشتر و رفع مشکلات مالی و تجاری می‌شوند. افراد از خداوند می‌خواهند تا رزق و روزی بیشتری به آن‌ها برساند و مشکلات مربوط به امور مالی و تجاری آن‌ها رفع شود.

دعای افزایش رزق و روزی نشانه چیست؟

این دعاها معمولاً به عنوان نشانه‌ای از توکل و اعتماد به خداوند برای رسیدن به اهداف مالی و تجاری، و همچنین به عنوان یک فرصت برای ابراز شکرگزاری از برکت‌هایی است خداوند در اختیار انسان‌ها قرار داده است.

آیا واقعا دعای رزق و روزی مغازه و افزایش مشتری وجود دارد؟

در اعتقادات مختلف و باورهای مذهبی، دعا و تضرع به خدا برای افزایش رزق و روزی و جلب برکت و مشتری وجود داشته است. در حالی که مواردی مثل دعا امکان محاسبه و ارزیابی علمی‌ را ندارند، اما خیلی از افراد اعتقاد دارند که این نوع ارتباط معنوی و روحانی با خداوند می‌تواند به آرامش روحی، افزایش انرژی مثبت و ایجاد امید و اعتماد به نفس کمک کند. البته مواردی همچون برنامه ریزی دقیق، تلاش و کوشش، انگیزه و… را نباید فراموش کرد.

آیا دعای افزایش رزق و روزی مخصوص اسلام است؟

خیر، دعای افزایش رزق و روزی مختص به اسلام نیست. در بسیاری از ادیان و فرهنگ‌ها، دعا و نیایش به عنوان راهی برای ارتباط با نیرویی برتر و طلب یاری در زمینه‌های مختلف، از جمله رزق و روزی، شناخته می‌شود. درخواست رزق و روزی از خداوند، امری فطری و مشترک بین انسان‌ها در ادیان مختلف است.

در اسلام:

 • دعاهای متعددی برای طلب رزق و روزی در دین اسلام وجود دارد.
 • مشهورترین این دعاها، دعای “اللهم ارزقنی من حیث لا احتسب” است که به معنای “خدایا، از جایی که گمان نمی‌کنم به من روزی ده” می‌باشد.
 • همچنین، آیات و روایات بسیاری در مورد اهمیت دعا برای رزق و روزی و تاثیر آن در زندگی انسان‌ها وجود دارد که در ادامه توضیح خواهیم داد.

در مسیحیت:

 • در دین مسیحیت نیز دعا برای رزق و روزی از خداوند امری رایج است.
 • در انجیل متی، عیسی مسیح به پیروان خود می‌آموزد که چگونه دعا کنند و در دعای “نان ما را امروز به ما بده” از خداوند طلب رزق و روزی روزانه می‌کنند.
 • همچنین، در سایر بخش‌های انجیل نیز به اهمیت دعا برای نیازهای مادی و معنوی انسان‌ها، از جمله رزق و روزی، اشاره شده است.

شباهت‌ها:

 • در هر دو دین اسلام و مسیحیت، دعا برای رزق و روزی به عنوان راهی برای ارتباط با خداوند و طلب یاری از او در تامین نیازهای مادی انسان‌ها تلقی می‌شود.
 • در هر دو دین، تاکید بر توکل به خداوند و ایمان به قدرت او در برآورده کردن حاجات انسان‌ها وجود دارد.

۸ دعای رزق و روزی مغازه و افزایش مشتری

برخی از دعاهایی که می‌توانید برای افزایش رزق و روزی انجام دهید؛ عبارتند از:

آیه ۴۰ و ۴۱ سوره بقره

یَا بَنِی إِسْرَائِیلَ اذْکُرُوا نِعْمَتِیَ الَّتِی أَنْعَمْتُ عَلَیْکُمْ وَأَوْفُوا بِعَهْدِی أُوفِ بِعَهْدِکُمْ وَإِیَّایَ فَارْهَبُونِ.‌(۴۰) وَآمِنُوا بِمَا أَنْزَلْتُ مُصَدِّقًا لِمَا مَعَکُمْ وَلَا تَکُونُوا أَوَّلَ کَافِرٍ بِهِ ۖ وَلَا تَشْتَرُوا بِآیَاتِی ثَمَنًا قَلِیلًا وَإِیَّایَ فَاتَّقُونِ. (۴۱)

ترجمه: ای بنی اسرائیل، نعمت‌هایی را که به شما ارزانی داشتم به یاد آورید و به عهدی که با من بستید وفا کنید تا من هم به عهد خود با شما وفا کنم و از من بترسید. و به آنچه نازل کرده‌ام ایمان بیاورید که تصدیق‌کننده‌ی آن چیزی است که با شماست و اولین کسانی نباشید که به آن کفر می‌ورزید و آیات مرا به بهای اندکی نفروشید و از من بترسید.

آیات ۴۰ و ۴۱ سوره بقره، نکات مهمی را در مورد رابطه انسان با خداوند بیان می‌کنند.

 • خداوند نعمت‌های فراوانی به انسان‌ها ارزانی داشته و از آنها می‌خواهد که به این نعمت‌ها شکرگزاری کنند.
 • خداوند از انسان‌ها می‌خواهد که به عهدی که با او بسته‌اند، یعنی اطاعت از اوامر و دستورات الهی، وفا کنند.
 • خداوند وعده می‌دهد که اگر انسان‌ها به عهد خود وفا کنند، او نیز به عهد خود وفا خواهد کرد و آنها را از برکات و رحمت خود بهره‌مند خواهد ساخت.
 • خداوند از انسان‌ها می‌خواهد که به پیامبران و کتاب‌های آسمانی او ایمان بیاورند.
 • خداوند از انسان‌ها می‌خواهد که از گناه و معصیت دوری کنند و تقوای او را پیشه خود سازند.

دعای حضرت خضر برای حاجت شغلی

حضرت خضر یکی از موجودات الهی است که طبق آیات قرآنی در زمره اولیای الهی قرار دارد. او از نظر اسلامی، وجودی اسرارآمیز با قدرت فوق‌العاده و بیشترین عقل و دانش موجود در جهان است. حضرت خضر برای حل مشکلات و رفع نیازهای مردم، طریقه‌های خاصی دارد که یکی از آنها دعا است.

دعای حضرت خضر برای حاجت در مسأله شغلی می‌تواند به صورت زیر باشد:

“بسم الله الرحمن الرحیم، اللهم صل علی محمد و آل محمد، اللهم ارزقنی عملاً صالحاً و رزقاً طیباً و واسعاً منک برحمتک یا ارحم الراحمین”.

این دعا به عنوان دعای حاجت شغلی مورد استفاده قرار می‌گیرد و برای افرادی که به دنبال کار جدیدی هستند یا بهبود وضعیت شغلی خود، مفید است. با خواندن این دعا، شخص می‌تواند درخواست خود را از خداوند برای یافتن یک شغل بهتر و پایدارتر ارسال کند.

به علاوه، این دعا می‌تواند برای بهبود وضعیت اقتصادی و درآمدی شخص نیز مفید باشد. با خواندن همین دعا، شخص می‌تواند برای روزی و رفع نیازهای مالی خود از خداوند تقاضا کند.

لذا، دعای حضرت خضر برای حاجت در مسأله شغلی، دعای کاربردی و پر استفاده برای افرادی است که به دنبال بهترین شغل و درآمدی پایدار هستند. با خواندن این دعا، شخص می‌تواند به خوبی با خداوند ارتباط برقرار کرده و از رحمت و برکت الهی برای خودش استفاده کند.

دعای حضرت خضر برای بهبود وضعیت مالی

دعا، عبارت است از بیشترین و شریف‌ترین درخواست از خدای مهربان و بخشنده که از منزلت بالایی برخوردار است. پیامبر اکرم (ص) فرموده‌اند: «ما بر افضل الدعا قال: لا اله الا الله الحلیم الکریم، سبحان الله رب العرش العظیم، الحمد لله رب العالمین، سلامٌ علی النبی محمد وعلی آله الطیبین الطاهرین، اللهم اجعلنی من التوابین واجعلنی من المتطهرین واجعلنی عندک من المقربین الذین لا یلحق بهم غضبک ولا یفرحون برحابک‌.» که تفسیر آن این است که همه دعاها به خود الله تعالی تقدیم می‌شوند و یکی از شریف‌ترین و بهترین دعاها دعای بالا تلقی می‌شود.

در فرازی از دعای حضرت خضر آمده‌است: «اللهم ارزقنی من حیث لا احتسب ولا انتظر، ولا امدح ولا اطلب شرفا و اللهم بارک لی فیما رزقتنی واغنینی بحلالک عن حرامک و بفضلک عمن سواک» که ترجمه آن می‌شود: «ای خداوند، از جایی به من روزی عنایت فرما که من به آن فکر نمی‌کنم و انتظار ندارم و نمی‌خواهم که تحسین یا رتبه‌ای برایم فراهم بشود. ای خدایا! برکتی در آنچه برایم روزی قرار دادی بفرما و با عطائی که به من کردی، من را ثروتمند گردان و مرا با حلال و لطف خود پرورش بده و محروم من فوتر شوید.»

در این دعا، حضرت خضر از خداوند علیم، الهی و رزاق می‌خواهند که به ایشان روزیی عنایت کنند که توقعی از آن ندارد. او هیچ‌گونه تحسین و رنگ و روی نمی‌پسندد و فقط خداوند را به عنوان رزاق و سرمایه‌دهی‌کننده خود قرار می‌دهد. او همچنین از خداوند می‌خواهد که روزی‌ای را برایش به دست آورد که به آن اگر فکر کند، نمی‌تواند به آن انتظار بیاورد، ولی خداوند به خودش صاحب قدرت و توانایی است و قادر است هر چیزی را به دانشمندان خود عطا کند. همچنین، در این دعا از خداوند می‌خواهد به ایشان روزیِ پاک و حلال بدهد و ایشان را از حرام و روشنفکری و بدبختی بپرهیزد و از خشم خود دور کند.

با توجه به این دعا، توصیه می‌شود که هرگاه نیاز به تغییر در وضعیت مالی داشتید، با این دعا و ایمان که خداوند قادر به هر چیزی است و رزاق همه است، خداوند را در دعای خود پناهجویی کنید. همچنین، توصیه می‌شود که سعی کنید در زندگی کاملتر و با اخلاق بیشتری راه بیفرمایید و از پرهیز از حرام و رقبا و دزدی و تقلب پرهیز کنید.

آیه‌ی ۵۹ سوره‌ی انعام

وَ عِنْدَهُ مَفاتِحُ الْغَیْبِ لا یَعْلَمُها إِلاَّ هُوَ وَ یَعْلَمُ ما فِی الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ وَ ما تَسْقُطُ مِنْ وَرَقَهٍ إِلاَّ یَعْلَمُها وَ لا حَبَّهٍ فی‏ ظُلُماتِ الْأَرْضِ وَ لا رَطْبٍ وَ لا یابِسٍ إِلاَّ فی‏ کِتابٍ مُبینٍ

ترجمه:

و کلیدهای غیب نزد اوست، و جز او کسی آنها را نمی‌داند. و به آنچه در خشکی و در دریا است، آگاه است؛ هیچ برگی [از درختى] نمى‌افتد، مگر اینکه از آن آگاه است؛ و هیچ دانه‌اى در تاریکی های زمین، و هیچ تر و خشکی نیست مگر آنکه در کتابی روشن [ثبت] است.

نکات:

 • مفاتح الغیب: مفاتح جمع “مفتاح” به معنای کلید است. در این آیه، “مفاتح الغیب” به معنای علوم و اطلاعاتی است که از دید انسان پنهان است، مانند علم به آینده، علم به نیات، علم به غیب قلب‌ها و …
 • لا یعلمها الا هو: این جمله نشان می‌دهد که خداوند تنها کسی است که به تمام علوم غیبی آگاه است. هیچ موجودی، چه فرشته و چه انسان، به اندازه خداوند از غیب آگاه نیست.
 • و یعلم ما فی البر و البحر: خداوند به تمام آنچه در خشکی و دریا وجود دارد، آگاه است. این شامل تمام موجودات زنده، اشیاء و پدیده‌های طبیعی می‌شود.
 • و ما تسقط من ورقه الا یعلمها: خداوند حتی از افتادن هر برگی از درخت نیز آگاه است. این نشان‌دهنده دقت و احاطه کامل خداوند به تمام ذرات هستی است.
 • و لا حبه فی ظلمات الارض: خداوند حتی از دانه‌ای که در تاریکی مطلق زمین پنهان است نیز آگاه است.
 • و لا رطب و لا یابس الا فی کتاب مبین: هیچ چیز، چه تر و چه خشک، در عالم هستی وجود ندارد مگر اینکه در کتابی روشن ثبت شده باشد. این کتاب می‌تواند اشاره به لوح محفوظ، علم الهی یا کتب آسمانی باشد.

جمع‌بندی:

آیه ۵۹ سوره انعام، به عظمت و علم بی‌پایان خداوند اشاره می‌کند. خداوند از تمام علوم غیبی آگاه است و به تمام ذرات هستی، چه کوچک و چه بزرگ، احاطه دارد.

این آیه به انسان‌ها یادآوری می‌کند که در برابر علم و قدرت خداوند هیچ چیز پنهان نیست و باید در تمام امور زندگی خود تقوای الهی را پیشه خود سازند.

آیات ۲۷ تا ۳۰ سوره فاطر

بسم الله الرحمن الرحیم، یا الله یا الله یا الله یا الله یا الله یا الله یا الله، ألَمْ تَرَ أَنَّ اللَّهَ أَنزَلَ مِنَ السَّمَاءِ مَاءً فَأَخْرَجْنَا بِهِ ثَمَرَاتٍ مُّخْتَلِفًا أَلْوَانُهَا ۚ وَمِنَ الْجِبَالِ جُدَدٌ بِیضٌ وَحُمْرٌ، مُّخْتَلِفٌ أَلْوَانُهَا وَغَرَابِیبُ سُودٌ، وَمِنَ النَّاسِ وَالدَّوَابِّ وَالْأَنْعَامِ مُخْتَلِفٌ أَلْوَانُهُ کَذَٰلِکَ ۗ إِنَّمَا یَخْشَی اللَّهَ مِنْ عِبَادِهِ الْعُلَمَاءُ ۗ إِنَّ اللَّهَ عَزِیزٌ غَفُورٌ، إِنَّ الَّذِینَ یَتْلُونَ کِتَابَ اللَّهِ وَأَقَامُوا الصَّلَاهَ وَأَنفَقُوا مِمَّا رَزَقْنَاهُمْ سِرًّا وَعَلَانِیَهً یَرْجُونَ تِجَارَهً لَّن تَبُورَ، لِیُوَفِّیَهُمْ أُجُورَهُمْ وَیَزِیدَهُم مِّن فَضْلِهِ ۚ إِنَّهُ غَفُورٌ شَکُورٌ، یا الله یا شکیکفی یا قاهرو یا رزاق یا غنی یا باسط یا وهاب یا الله.”

ترجمه:

آیا ندیدی که خداوند از آسمان آبی نازل کرد و با آن میوه‌هایی با رنگ‌های گوناگون رویاندیم و از کوه‌ها رگه‌هایی سفید و سرخ و رنگارنگ و سیاهی‌ها پدید آوردیم؟ و از چهارپایان رنگارنگ آفریدیم، پروردگارتان چنین است، همانا او حکیم و داناست. و انسان را از سلاله‌ای از گل آفریدیم و سپس او را در مکانی بلند سکونت دادیم. و زندگی و مرگ یکسان نیستند، همانا خداوند شنوا و داناست.

جمع‌بندی:

آیات ۲۷ تا ۳۰ سوره فاطر به عظمت خلقت خداوند و تنوع موجودات در طبیعت اشاره می‌کنند.

خداوند با نزول باران، رویاندن میوه‌ها، آفرینش کوه‌ها با رنگ‌ها و اشکال مختلف، تنوع رنگ‌ها در حیوانات و آفرینش انسان با کرامت و منزلت بالا، زیبایی و ظرافت خاصی به جهان هستی بخشیده است.

همچنین، خداوند در این آیات بر قدرت و علم خود تأکید می‌کند و یادآوری می‌کند که مرگ و زندگی دو حقیقت متضاد هستند که هر کدام در جایگاه خود ارزشمند هستند.

دعای امام باقر (ع) برای افزایش رزق و روزی و مشتری

أًشْهَدُ أَنْ لا اِلهَ اِلاّ وَحْدَهُ لا شَریکَ لَهُ وَ أَشْهَدُ أَنَّ مُحَمَّداً صَلَّی اللهُ عَلَیْهِ وَ آلِهِ عَبْدُهُ وَ رَسُولُهُ اَللّهُمَّ اِنّی اَسْأَلُکَ مِنْ فَضْلِکَ رِزْقاً حَلالاً طَیِّباً وَ اَعُوذُبِکَ مِنْ اَنْ اَظْلِمَ اَوْ اُظْلَم وَ اَعُوذُبِکَ مِنْ صَفْقَهٍ خاسِرَهٍ وَ یَمینٍ کاذِبَهٍ.

شرح دعا:

این دعا از جمله دعاهای پرمحتوا و ارزشمند است که در آن بنده به یگانگی و عظمت خداوند، رسالت پیامبر اکرم(ص) و نیازهای خود در زندگی دنیوی و اخروی توجه می‌کند.

بخش اول دعا:

در بخش اول دعا، بنده با قاطعیت و ایمان کامل به یگانگی خداوند و رسالت پیامبر اکرم(ص) شهادت می‌دهد. این شهادت، زیربنای اعتقادات دینی و ایمانی یک مسلمان است و نشان‌دهنده تعهد و پایبندی او به دین اسلام است.

بخش دوم دعا:

در بخش دوم دعا، بنده از خداوند روزی حلال و طیب طلب می‌کند. رزق حلال، رزقی است که از راه مشروع و بدون ظلم و ستم به دست آمده باشد و رزق طیب، رزقی است که پاک و بدون هرگونه شبهه و آلودگی باشد.

طلب رزق حلال و طیب، نشان‌دهنده توجه بنده به معنویت و اخلاق در کنار نیازهای مادی است.

بخش سوم دعا:

در بخش سوم دعا، بنده از خداوند پناه می‌برد از اینکه به کسی ظلم کند یا مورد ظلم قرار بگیرد. ظلم، یکی از گناهان کبیره در اسلام است و می‌تواند به انواع مختلفی مانند ظلم مالی، ظلم زبانی و ظلم به نفس انجام شود.

پناه بردن به خداوند از ظلم، نشان‌دهنده تعهد بنده به عدالت و رعایت حقوق دیگران است.

بخش چهارم دعا:

در بخش چهارم دعا، بنده از خداوند پناه می‌برد از معامله‌ای زیان‌بار و سوگندی دروغین. معامله‌ی زیان‌بار، معامله‌ای است که در آن منفعت و سود کافی به دست نیاید و سوگند دروغین، سوگندی است که به قصد فریب و یا تضییع حق دیگران انجام شود.

پناه بردن به خداوند از این دو مورد، نشان‌دهنده صداقت و درستکاری بنده در معاملات و تعهدات خود است.

جمع‌بندی:

این دعا، دعایی جامع و پرمحتوا است که در آن بنده به یگانگی خداوند، رسالت پیامبر اکرم(ص)، نیازهای مادی و معنوی خود و همچنین تعهدات اخلاقی و اجتماعی خود توجه می‌کند.

خواندن این دعا می‌تواند به انسان در جهت تقویت ایمان، تقوا و اخلاق نیکو یاری رساند.

دعای امام صادق(ع) برای افزایش رزق و روزی و مشتری

تَوَجَّهْتُ بِحَوْلِ اللَّهِ وَ قُوَّتِهِ بِلَا حَوْلٍ مِنِّی وَ لَا قُوَّهٍ وَ لَکِنْ یَا رَبِ‏ بِحَوْلِکَ‏ یَا رَبِ‏ وَ قُوَّتِکَ أَبْرَأُ إِلَیْکَ مِنَ الْحَوْلِ وَ الْقُوَّهِ إِلَّا مَا قَوَّیْتَنِی اللَّهُمَّ إِنِّی أَسْأَلُکَ بَرَکَهَ هَذَا الْیَوْمِ وَ أَسْأَلُکَ بَرَکَهَ أَهْلِهِ وَ أَسْأَلُکَ أَنْ تَرْزُقَنِی مِنْ فَضْلِکَ رِزْقاً وَاسِعاً حَلَالًا طَیِّباً مُبَارَکاً تَسُوقُهُ إِلَیَّ وَ أَنَا خَافِضٌ فِی عَافِیَهٍ

ترجمه:

به حول و قوت الهی روی آوردم، بی‌آنکه هیچ حول و قوتی از خود داشته باشم. و اما ای پروردگار من، به حول و قوت تو از حول و قوت خود بری می‌شوم، مگر آن چه که مرا نیرومند گردانده‌ای. خدایا، از تو برکت این روز و برکت اهل آن را می‌طلبم و از تو می‌خواهم که از فضلت، رزقی وسیع، حلال، طیب و پربرکت به من عطا کنی و آن را با عزت و سلامت به من برسانی.

شرح دعا:

این دعا از جمله دعاهای پرمحتوا و ارزشمند است که در آن بنده به یگانگی و عظمت خداوند، نیازهای خود در زندگی دنیوی و اخروی و همچنین تعهدات خود در برابر خداوند توجه می‌کند.

نکات کلیدی دعا:

 • توجه به یگانگی و عظمت خداوند: در ابتدای دعا، بنده با عبارت “تَوَجَّهْتُ بِحَوْلِ اللَّهِ وَ قُوَّتِهِ” به یگانگی و عظمت خداوند و اینکه تمام حول و قوت از اوست، توجه می‌کند.
 • اعتماد به خداوند و ناتوانی خود: بنده در ادامه با عباراتی مانند “بِلَا حَوْلٍ مِنِّی وَ لَا قُوَّهٍ” و “أَبْرَأُ إِلَیْکَ مِنَ الْحَوْلِ وَ الْقُوَّهِ” به ناتوانی و ضعف خود در برابر خداوند اعتراف می‌کند و نشان می‌دهد که تمام توانایی‌ها و نعمت‌های خود را از خداوند می‌داند.
 • طلب برکت: بنده در این دعا از خداوند برکت این روز و برکت اهل آن را طلب می‌کند. برکت، به معنای افزایش خیر و نعمت است و در این دعا، بنده از خداوند می‌خواهد که این روز و اهل آن را مملو از خیر و برکت گرداند.
 • طلب رزق حلال و طیب: بنده در ادامه از خداوند رزق حلال، طیب و پربرکت طلب می‌کند. رزق حلال، رزقی است که از راه مشروع و بدون ظلم و ستم به دست آمده باشد و رزق طیب، رزقی است که پاک و بدون هرگونه شبهه و آلودگی باشد.
 • طلب عزت و سلامت: بنده در پایان دعا از خداوند می‌خواهد که رزق را با عزت و سلامت به او برساند. عزت، به معنای حفظ کرامت و ارزش انسان است و سلامت، به معنای سالم بودن جسم و روح انسان است.

دعای پیامبر برای افزایش رزق و روزی و مشتری

بَسم‌اللّه‌الرّحْمنِ الرَّحَیمَ اَسْتَغْفِرُ اللَّه الَّذی لااِلهَ اِلاّ هُوَالْحَیُّ الْقَیُّومُ وَ اَتُوبُ اِلَیْهِ اَسْتَغْفِراللّهَ مِنْ جَمِیع ما کَرِهَ اللّهُ اَللّهُمَّ اِنّی اَسْتَغْفِرُکَ ما قَدَّمْتُ وَ ما اَخَْرْتُ وَ ما اَسْرَرْتُ وَ ما اَعْلَنْتُ مَنْ مَعْصِیِتَکَ وَ اَسْتَغْفِرُکَ مِنْ الذَّنُوبِ الَّتی لا یَغْفِرُها غَیْرُکَ وُ لَمْ یَطَّلعْ عَلَیْها سِواکَ وَلا بَسَعُها اِلاّ حِلْمُکَ وَلا یَتَجاوَزُ مِنْها اِلا عَفْوُکَ وَ اسْتَغْفِرُکَ مِنْ کُلَّ یَمینِ صَدَرَ مِنّی فَخالَفْتُ مِنْها وُ اَسْتَغْفِرُکَ یا عَالِمَ الْغَیبِ وَلاشَّهادَهِ مِنْ کُلَّ سَیَّئَتهٍ عَمِلْتُها فی بَیاض النَّهارِ وَ سَوادِ اللَّیْلِ وَ مَلاَءٍ وَ خَلاَءٍ وَ سِرًّ وَ عَلانِیَهٍ وُ اَنْتَ ناظِرُ بِها اِلَهیَّ اِذَا اَرْتَکَبْتُها وَ اَنیّتُ بِها مِنَ العْصیانِ یا حَلیمُ یا کَریمُ وَ اَسْتَغْفِرُکَ لِکُلَّ سَیَّد الْمُرْسَلینَ وَ اِلیْنا مِنُ نَبِیَّکَ مُحَمَّدٍ وَ الِهِ الطَیَّبینَ الطَّاهِرینَ الْمَصْومینَ مَنْ الِ طه وَ یسَ بَرحْمَتِکَ یا اَرْحَمَ‌ الَّراحِمینَ.

ترجمه:

به نام خدای رحمان و رحیم، از خداوند که جز او خدایی نیست، خدای زنده و پاینده، استغفار می‌کنم و به سوی او باز می‌گردم. از تمام گناهانی که خداوند از آنها کراهت دارد، استغفار می‌کنم.

خدایا، از آنچه پیش فرستاده‌ام و آنچه پس گذاشته‌ام، از آنچه پنهان کرده‌ام و آنچه آشکار کرده‌ام از گناهانم استغفار می‌کنم.

از گناهانی که جز تو کسی آنها را نمی‌آمرزد و از گناهانی که جز تو کسی بر آنها آگاه نیست و جز حلم تو گنجایش آنها را ندارد و جز عفو تو از آنها تجاوز نمی‌کند، استغفار می‌کنم.

از هر سوگندی که از من صادر شده و آن را نقض کرده‌ام، استغفار می‌کنم.

ای خدای آگاه از غیب و شهود، از تمام گناهانی که در روز روشن و تاریکی شب، در تنهایی و اجتماع، در پنهان و آشکار انجام داده‌ام و تو در حال انجام آنها به من نظاره می‌کردی، استغفار می‌کنم.

ای خدای بردبار و کریم، به خاطر تمام گناهان پیامبران و به خاطر پیامبرمان محمد و خاندان پاک و مطهر و معصوم او از طه و یس به رحمتت استغفار می‌کنم.

ای مهربان‌ترین مهربانان!

این دعا برای طلب آمرزش و بخشش گناهان و بازگشت به سوی خداوند است.

همانطور که در ابتدای دعا آمده است، بنده با عبارت “أَسْتَغْفِرُ اللَّهَ الَّذِی لا إِلَهَ إِلَّا هُوَ الْحَیُّ الْقَیُّومُ وَ أَتُوبُ إِلَیْهِ” به یگانگی و عظمت خداوند و اینکه جز او خدایی نیست، اعتراف می‌کند و از او طلب آمرزش و بخشش می‌نماید.

در ادامه دعا، بنده به گناهان خود در برابر خداوند اعتراف می‌کند و از تمام گناهان آشکار و پنهان، کوچک و بزرگ، گذشته و آینده طلب بخشش می‌کند.

همچنین، بنده در این دعا به ناتوانی و ضعف خود در برابر خداوند و نیاز مبرم خود به رحمت و مغفرت الهی اقرار می‌کند و از خداوند می‌خواهد که او را از گناهانش پاک گرداند.

در بخشی از دعا، بنده به گناهانی که جز خداوند کسی بر آنها آگاه نیست و گناهانی که جز عفو و بخشش الهی راهی برای جبران آنها وجود ندارد، اشاره می‌کند و از خداوند می‌خواهد که او را از این گناهان نیز ببخشاید.

در ادامه دعا، بنده از خداوند به خاطر نقض سوگندهایی که یاد کرده است، طلب بخشش می‌کند و از تمام گناهان خود در طول شب و روز، در تنهایی و اجتماع، در پنهان و آشکار، طلب مغفرت می‌نماید.

در پایان دعا، بنده به رحمت و مغفرت الهی امیدوار می‌شود و از خداوند به خاطر پیامبران و خاندان مطهر پیامبر اکرم(ص) طلب آمرزش می‌کند.

نکات کلیدی دعا:

 • اعتراف به گناه: اولین قدم برای طلب آمرزش، اعتراف به گناه است. در این دعا، بنده به طور کامل به گناهان خود در برابر خداوند اعتراف می‌کند.
 • طلب بخشش: پس از اعتراف به گناه، نوبت به طلب بخشش از خداوند می‌رسد. در این دعا، بنده با عجز و لابه از خداوند می‌خواهد که او را از گناهانش ببخشد.
 • امید به رحمت الهی: در نهایت، بنده به رحمت و مغفرت الهی امیدوار می‌شود و می‌داند که خداوند مهربان‌ترین مهربانان است و از گناهان بندگان توبه کننده می‌گذرد.

سخن آخر

هر مغازه مانند باغی است که نیاز به آبیاری، مراقبت و توجه دارد تا محصول خود را بدهد. با استفاده از استراتژی‌های مناسب، خلاقیت در محصولات و خدمات، و همچنین ارتباط موثر با مشتریان، می‌توانیم مغازه خود را به سطح بالاتری از موفقیت برسانیم و روزی و رزق خوبی را تجربه کنیم. اما ما در این مقاله از پرشیا وب روشی دیگر به نام دعای رزق و روزی مغازه و افزایش مشتری را به شما معرفی کردیم. از این که ما را تا انتهای این مقاله همراهی کردید سپاسگزاریم.

لطفاً امتیاز دهید

اشتراک‌گذاری در:

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای اجباری مشخص شده اند *

ارسال نظر

تمامی حقوق محفوظ است